Zľava dňa

Sprchové kúty

Ktorý sprchový kút je vhodný do vašej kúpeľne?


V prvom rade záleží od priestoru, ktorý je vymedzený na sprchový kút. Ak priestor nieje vymedzený a financie niesu obmedzené, zvolili by sme priestranný sprchový kút.

Tvar a veľkosť sprchového priestoru

Podľa dispozície priestoru sa môžeme rozhodnúť medzi štvorcovým, obdĺžnikovým alebo štvrťkruhovým sprchovým kútom vo veľkosti od 75 x 75 cm až po 120 x 90 cm, alebo využiť praktické vlastnosti sprchových dverí v kombinácií s pevnou stenou, ktoré nás nelimitujú (až 100 x 200 cm).

Spôsob otvárania dverí

Majte na pamäti minimálne priestory okolo sprchového kúta aby jeho používanie bolo pohodlné. Posuvné – ich výhodou je, že aj ani pri otváraní/zatváraní dverí nesteká voda mimo sprchovej vaničky alebo sprchového priestoru. Zalamovacie posuvné – výhodou zalamovacích dverí je široký vstup pri malom rozmere stavebného otvoru. Otočné pivotové – jednoduchý a nezničiteľný systém otvárania dverí, ktorý nevyžaduje údržbu. Pánt je vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele zasadenej do tela pántu.

Náročnosť na okolitý priestor

Pre získanie dostatočne veľkého priestoru v kúpeľni je nutné rešpektovať všeobecné dispozičné zásady, dodržiavať minimálne vzdialenosti medzi jednotlivým zariadením, vzdialenosti od stien a od uličky. Z tohto pohľadu je zároveň dôležitý správny výber spôsobu otvárania dverí sprchového kúta a umiestnenie vstupu. Ak potrebujete šetriť miestom, rozhodnite sa pre posuvné alebo zalamovacie dvere s otváraním dovnútra sprchového priestoru.

Tesnosť

Miera utesnenia sprchového kútu je daná predovšetkým typom konštrukčného riešenia. Vsaďte na overené riešenia od výrobcu s dlhoročnými skúsenosťami v tomto odbore.

 

Sprchy, sprchové kúty
Kvalita dovezená z nemecka....
...čítaj viac
NIVELLO, NIVELLO+
Kovania pre sprchy vo vynikajúcej nemeckej kvalite s parametrami:...
...čítaj viac
Kovanie pre sprchy - FARFALLA
Kovanie pre sprchy - FARFALLA...
...čítaj viac
Kovanie pre sprchy - PONTERE
Kovanie pre sprchy - PONTERE...
...čítaj viac
Kovanie pre sprchy - VIVERE II
Kovanie pre sprchy - VIVERE II...
...čítaj viac
Kovanie pre sprchy - FLINTER
Kovanie pre sprchy - FLINTER...
...čítaj viac
Kovanie pre sprchy - FLAMEA
Kovanie pre sprchy - FLAMEA...
...čítaj viac
Kovanie pre sprchy - FLUTURE
Kovanie pre sprchy - FLUTURE...
...čítaj viac
Video