DOPLNKY
Pre staviteľov , stavebné spoločnosti a architektov.

Fasáda TP 52


Nová generácia fasády, ktorá sa skladá zo základného systému a širokého sortimentu stĺpov a priečnikov ponúkajúca riešenia pre rôzne estetické a konštrukčné požiadavky architektonických projektov, prostredníctvom integrálnych riešení.

Základné profily sú rozmerov od 16 mm do  230 mm pre stĺpy, a od 22.5 mm do  205.5 mm pre priečniky, a rovnako ako doplnkové príslušenstvo sú kompatibilné pre všetky nové fasády  CORTIZO. Kompletná sada týchto profilov a ich mechanických spojov dovoľuje realizáciu všetkých typov fasád (vertikálne, šikmé, s pravým uhlom 90º, polygonálne), a riešení pri zasklievaní sklami veľkých rozmerov a hmotností.

Fasáda TP 52 je tradicný systém fasády, známy tiež ako systém Stick. Upevnenie skla na nosné profily sa uskutočňuje priskrutkovaním prítlačnej hliníkovej lišty z  vonkajšej strany k prvku z tvrdeného plastu zabudovaným  na tento účel na stĺpy a priečniky. Sklo je tak týmto profilom, ktorý disponuje gumovými rozperami, aby sa zabránilo kontaktu sklo-kov,  upevnené zo všetkých štyroch strán. Prítlačná lišta a skrutky zostávajú ukryté pod súvislou vonkajšou krycou lištou. 
 
Maximálna veľkosť prerušenia tepelného mostu 30 mm, spolu s vysokou kapacitou zasklenia až 50 mm a možnosťou zasklievania sklami veľkej hrúbky a energeticky úspornými sklami dávajú tejto novej sérii systému fasád vynikajúce tepelné a akustické vlastnosti.

Vonkajšia viditeľná časť je rovnakej veľkosti ako vnútorná časť 52 mm.

 

Technické údaje:

 

Zasklenie max.hrubka 50 mm  min. 4mm
Súčiniteľ prestupu tepla Ucw od 0,6 (W/m²K)  Konzultovať rozmery a sklo
Možnosti otvárania Von-výklopné skryté

     

MAX./MIN.ROZMERY  
Otváranie von-výklopné Šírka max. (L)= 2.500 mm.  Výška max. (H)= 2.500 mm.
  Šírka min. (L)= 500 mm. Výška min. (H)= 650 mm.
MAXIMÁLNA HMOTNOSŤ  Otváranie von-výklopné 180 Kg.

             


Montujeme
už bez tepelných mostov.

 

 

Vypracujeme projekt osadenia okien
a dverí aj pre Váš dom
BEZPLATNE.